Рама: Политиката на ЕУ се определува од националниот егоизам, а за тоа најдобар пример е односот на Бугарија кон Македонија

Во интервју за холандскиот весник „Де Волкскрант” (De Volkskrant), албанскиот премиер Еди Рама оценува дека политиката на ЕУ се повеќе се определува од ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Веќе воведовме вонредна состојба, само што сè уште ја немаме прогласено“, изјави претседателот на Србија Александар Вучиќ, појаснувајќи дека секој ден се ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Србија Александар Вучиќ вечерва изјави дека му се чини дека сите на Балканот со многу омраза го чекаат „второто полувреме“, но дека граѓаните ...
| | веќе видена | слични

Во балканскиот политички јазол, едно од горливите прашања и натаму останува Косово, каде што се судираат интересите на две најмногубројни нации. Засега ниту ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Како премиерка, која го води овој преговарачки процес според новата методологија по кластери, сега ништо повеќе не ми е јасно – затоа што Европската комисија ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Застапниците во Европскиот парламент сакаат Србија да го преиспита својот став кон Русија, пренесува Euro news. Од почетокот на руската инвазија во Украина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рама: Политиката на ЕУ се определува од националниот егоизам, а за тоа најдобар пример е односот на Бугарија кон Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: