Бугарија пример за европскиот шовинизам

4 копии

Имајќи ја предвид нашата длабока политичка поларизација, мали се шансите некој политички субјект да може да собере две – третини од парламентарното мнозинство ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Три години по потпишувањето на Договорот од Преспа, неговите противници се намалија, оценува претседателот н Македонија, Стево Пендаровски, во интервју за ...
| | веќе видена | слични

Францускиот предлог за претседателот Пендаровски претставува преоден компромис, но со попатна вметната блокада. Според него, од една страна се отвораат ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за грчкиот весник Етнос укажува дека Русија продуцира исклучително сериозни хибридни закани кон целиот Балкански ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот Пендаровски во интервјуто за „Етнос“ епосветено на Договорот од Преспа, истакнува дека најголемото достигнување е членството во НАТО како ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за грчкиот весник „Етнос“ изјави дека Русија ги продуцира најсериозните хибридни закани на Балканот, вклучувајќи ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски во интервју за грчкиот весник „Етнос“ оценува дека мали се шансите некоја политичка партија во Македонија да може да собере ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 99 | | | веќе видена

Познатиот неврохирург доктор Јовица Угриновски денес почина на 77 години по долго и тешко боледување. Веста ја соопштија од „Неуромедика“ чии основач беше тој. ...
сите 53 | | | веќе видена

Разбравме дека ќе биде отворен Уставот на Република Македонија, со цел во него да бидат впишани уште етнички заедници, па сакаме во него да влеземе и ние ...
сите 38 | | | веќе видена

Поради големи долгови и факултетите, судовите, зоолошката градина, затворите може да останат без струја, објави ТВ Телма . ЕВН од утре ќе испорачува ...
сите 311 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се огласи директорката на основното училиште „Кочо Рацин“ во скопско Петровец, која беше посочено од министерот за внатрешни работи Оливер ...
сите 164 | | | веќе видена

Секс скандал ја тресе српската репрезентација, во кој бил вмешан и идниот зет на Цеца, Немања Гудељ пренесоа српските медиуми. Наводно Гудељ имал афера со ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бугарија пример за европскиот шовинизам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: