Финска: Секако дека е можна војна во Европа надвор од Украина


4 копии

Германија го ратификуваше пристапувањето на Финска и Шведска во НАТО три дена откако 30-те членки го потпишаа најзначајното проширување на алијансата. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Парламентот во Берлин, како и Бундесратот, кој ги обединува сојузните држави, ги потврдија пристапните протоколи за двете нордиски земји.„Ова создава поголема ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Албанскиот парламент, по итна постапка, денеска, едногласно ги ратификуваше протоколите за членство на Финска и Шведска во НАТО. Во обраќањето до амбасадорите ...
| | веќе видена | слични

Во обраќањето до амбасадорите на овие земји присутни во собраниската сала, координаторот на пратеничката група на владејачката Социјалистчка партија, Таулант ...
| | веќе видена | слични
3 копии
6 копии

Со зборовите „пекол на земјата“ украинските војници, скршени во духот и во моралот, за британски „Индепендент“ ја опишуваат состојбата во Украина. Тешко е да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Триесетте земји-членки на НАТО вчера го потпишаа пристапниот протокол за Финска и за Шведска, на церемонија во седиштето на Алијансата во Брисел. Со протоколот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

За вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ, свирежите за македонскиот јазик, за време на таканаречениот „Peace Festival“ на плоштадот Скендербег во ...
сите 218 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 164 | | | веќе видена

Пребарувањето на Федералното истражно биро (ФБИ) во домот на поранешниот претседател Доналд Трамп во Флорида доведе до зголемување на онлајн екстремистичка ...
сите 165 | | | веќе видена

Два брода ги напуштија украинските пристаништа во петокот. Украинскиот министер за инфраструктура, Олександр Кубраков, напиша на твитер дека еден од бродовите ...
сите 78 | | | веќе видена

Економските политики на Владата на СДСМ даваат резултат, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции, соопшти денеска ...
сите 142 | | | веќе видена

На 14.08.2022 полициски службеници од Полициската станица Штип го лишиле од слобода В.П.(43) од Штип, бидејќи околу 21.00 часот во семејниот дом во Штип, по ...
сите 389 | | | веќе видена

Во Министерството за финансии денеска продолжи јавната дебата за концептот на даночни реформи. По презентациите на даночните реформи пред претставниците на ...
сите 159 | | | веќе видена

Членот на главниот административен Совет на областа Запорожје, Владимир Рогов изјави дека е потребно да се прогласи режим на молк околу нуклеарната централа ...
сите 299 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Финска: Секако дека е можна војна во Европа надвор од Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: