Германија го ратификуваше членството на Финска и Шведска во НАТО

Парламентот во Берлин, како и Бундесратот, кој ги обединува сојузните држави, ги потврдија пристапните протоколи за двете нордиски земји.„Ова создава поголема ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Вечерта на 15 јули 2016 година „Фетулаџиската терористичката организација“ (ФЕТО) започна крвав обид за државен удар против народот и владата на Туркије. ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Турција очекува Македонија да одговори на нејзините барања за екстрадиција на речиси 80 лица поврзани со терористичката организација ФЕТО на Фетула Ѓулен, ...
| | веќе видена | слични

Турција очекува Северна Македонија да одговори на нејзините барања за екстрадиција на речиси 80 жители на земјава, за кои Анкара тврди дека се поврзани ...
| | веќе видена | слични

80 луѓе поврзани со организацијата „Фето“ да бидат екстрадирани, а образовни и угостителски објекти поврзани со истата организација, да бидат затворени. Ова е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Генералниот секретар на НАТО, Јенс Столтенберг изјави дека сите членки на Европската Унија (ЕУ), вклучително и Шведска и Финска, ја сметаат ПКК за терористичка ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарскиот парламент во две последователни читања го усвои предлог-законот за ратификација на протоколите на Северноатлантскиот договор за пристапување на ...
| | веќе видена | слични
4 копии
2 копии

Бугарија наскоро ќе стане следната земја членка на НАТО која ќе го одобри приемот на Шведска и Финска во пактот, пренесува софиското издание „Сега”. Како што ...
| | веќе видена | слични

НАТО официјално го започна процесот за прифаќање на Шведска и Финска во својот воен сојуз. Сепак, клучен услов за Турција, членка на НАТО е предавањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Украинскиот министер за надворешни работи Дмитро Кулеба денеска ја повика Европската унија да воведе економски санкции кон Русија, наместо поединечни, за да ја ...
сите 383 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 173 | | | веќе видена

Фудбалската репрезентација на Македонија го одржа првиот тренинг на комплексот на ФФМ во пресрет на последните два натпревари од Лигата на нации. Без капитенот ...
сите 439 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 125 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германија го ратификуваше членството на Финска и Шведска во НАТО

Од:
До кого (е-маил):
Порака: