Турција ги обнови барањата до Шведска и Финска

80 луѓе поврзани со организацијата „Фето“ да бидат екстрадирани, а образовни и угостителски објекти поврзани со истата организација, да бидат затворени. Ова е ...
| | веќе видена | слични
4 копии

НАТО официјално го започна процесот за прифаќање на Шведска и Финска во својот воен сојуз. Сепак, клучен услов за Турција, членка на НАТО е предавањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турските сили ликвидирале речиси 2.000 борци од Курдистанската работничка партија (ПКК) од почетокот на годината во операциите во северен Ирак и северна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 218 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денска на новинарско прашања поврзано со аферата Броило посочи дека станува збор за голем скандал каде наместо ...
сите 250 | | | веќе видена

Министерката за труд и социјална политика Јованка Тренчевска вели граѓаните да бидат спокојни, бидејќи, како што нагласува пари ќе има и за исплата на пензии и ...
сите 205 | | | веќе видена

На бугарскoто МНР му пречи името на скопската гимназија „Јосип Броз Тито“ и велат дека тоа е поголем проблем од „Цар Борис Трети“. Министерот за надворешни ...
сите 109 | | | веќе видена

Покрај членовите на таканаречената „огнена група“, незадоволство од министрите на ДУИ изрази и градоначалникот на Кичево од редовите на оваа партија, Фатмир ...
сите 79 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турција ги обнови барањата до Шведска и Финска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: