Доцнат ли Американците со поддршката за Македонија?

3 копии

Ги охрабруваме нашите пријатели од Северна Македонија да ја искористат можноста и да го отпочнат пристапниот процес со Европската Унија, напиша денеска на ...
| | веќе видена | слични

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
| | веќе видена | слични

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
| | веќе видена | слични

Од Белата куќа ја повикаа С. Македонија да ги започне пристапните преговори со ЕУ. Џејк Саливен, советникот за национална безбедност на американскиот ...
| | веќе видена | слични

Искористете ја можноста да го почнете пристапниот процес со Европската Унија, ѝ порача на Северна Македонија советникот за национална безбедност на Белата куќа ...
| | веќе видена | слични

Џејк Саливен, советникот за национална безбедност на американскиот претседател Џо Бајден, вели дека Македонија е силен сојузник во НАТО и има со што да ...
| | веќе видена | слични

За темите од францускиот предлог околу кои се крена најмногу тензијата во јавноста – македонскиот јазик и вметнувањето на историските прашања во преговорите со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ова се главниоте пораки кои стигнуваат од меѓународната заедница по објавуавњето на конечниот француски, односно европски предлог за кревање на бугарското ...
| | веќе видена | слични

Актуелниот процес на пристапување на Западен Балкан во Европската Унија е чекалница без резултати, изјави за Српската редакција на Гласот на Америка Пол ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Украина е фокусирана кон руските војници кои пукаат во заземената нуклеарна централа на југот на земјата или ја користат како база од која се пука, изјави ...
сите 313 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Доцнат ли Американците со поддршката за Македонија?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: