Аналитичарите сметаат дека не треба да се брза со конечниот одговор околу францускиот предлог


Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата, за жал, едноставно нема капацитет за државничко однесување. Тие воопшто не се заинтересирани за суштинска дискусија за европскиот предлог, со кој ...
| | веќе видена | слични

За преговарачката рамка, според Уставот, надлежен орган којшто ја прифаќа или одбива е Владата, но Владата е уплашена од револтот на граѓаните и се обидува ...
| | веќе видена | слични

Од утре почнува да се крои судбината на Македонија. Утре во македонското Собрание започнува расправата за таканаречениот француски предлог кој крена голема ...
| | веќе видена | слични

Двајцата пратеници од ЛДП, Моника Зајкова и Боби Мојсовски, се со ист став – францускиот предлог ќе се разгледува на седница на Централниот одбор на партијата ...
| | веќе видена | слични

Холандскиот амбасадор Јан Коп вели дека треба да бидеме позаинтересирани за крајот на преговорите отколку за почетокот, бидејќи кога ќе ги исполниме условите ...
| | веќе видена | слични

За одлуката во Собранието, очекувам плодна и суштинска дискусија, очекувам дека пратениците ќе бидат на ниво на задачата, која е пред нив и дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Правото на протест е загарантирано граѓанско и уставно право во една демократија како нашата но на сите треба да ни биде јасно дека овие протести не се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Академик Катица Ќулавкова, објавува реакција за препораките на Историската Комисија за промените што треба да се направат во учебниците за шесто одделение. ...
сите 285 | | | веќе видена

„Исвирквуање на било кој јазик не е пријатно за никого. Јас како Македонец не се чувствувам пријатно. Но, провокации, секогаш имало. Последните 5 години, ...
сите 147 | | | веќе видена

Вицепремиерот задолжен за европски прашања, Бојан Маричиќ, денеска ја предводеше владината делегација составена од министерот за внатрешни работи, Оливер ...
сите 289 | | | веќе видена

На 18.08.2022 околу 12.40 часот на подрачје на Чаир од полициски службеници од СВР Скопје приведени се О.Д.(26), М.Б.(50), двајцата од Скопје и А.Б.(19) од ...
сите 503 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Аналитичарите сметаат дека не треба да се брза со конечниот одговор околу францускиот предлог

Од:
До кого (е-маил):
Порака: