Саливан: Ги охрабруваме пријателите од Македонија да ги отпочнат преговорите со ЕУ

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Портпаролот на американскиот Стејт департмент Нед Прајс во коментар за БНР изјави дека Вашингтон го охрабрува дијалогот за формирање нова бугарска влада. Прајс ...
| | веќе видена | слични
13 копии

САД го почитуваат правото на македонските граѓани на мирно изразување мислења и гледишта и повикаа на воздржаност од секакво насилство на протестите во Скопје, ...
| | веќе видена | слични

САД го признаваат правото на граѓаните мирно да ги изразат своите позиции и ги повикуваат сите да се воздржат од какво било насилство на протестите, истакнале ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Преку спорот меѓу Обвинителството за гонење на организиран криминал и корупција и Управата за финансиска полиција доаѓаат до израз системските слабости во ...
сите 252 | | | веќе видена

Полицијата во текот на вчерашниот ден извршила претреси на две локации во Скопје кај еден правен субјект и едно физичко лице поради основано сомнение за ...
сите 403 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје поведе постапка против 42-годишно лице за кое постои основано сомнение дека при вршење семејно насилство сторило ...
сите 58 | | | веќе видена

Северна Македонија со „Отворен Балкан“ ќе добие работна сила во дефицитарните дејности, а слободниот пазар на труд носи повисоки плати и инвстиции во секоја од ...
сите 136 | | | веќе видена

Се намалува бројот на заедници на сопственици на станови и деловни простори, а се зголемува ангажирањето управители. Податоците на Регулатората комисија за ...
сите 24 | | | веќе видена

„Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 114 | | | веќе видена

Израелските сили ја опколија куќата на Ибрахим ал Набулси, висок командант на бригадите на мачениците Ал Акса на Фатах, кој долго време се наоѓал на листата на ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Саливан: Ги охрабруваме пријателите од Македонија да ги отпочнат преговорите со ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: