Ве охрабруваме да ја искористите можноста за почеток на пристапниот процес со ЕУ, рече советникот за национална безбедност на Бајден

Искористете ја можноста да го почнете пристапниот процес со Европската Унија, ѝ порача на Северна Македонија советникот за национална безбедност на Белата куќа ...
| | веќе видена | слични

Амбасадата на Република Чешка во Скопје за време на викендот почна да комуницира со јавноста преку свој нов профил на социјалната мрежа Твитер. Чешка од први ...
| | веќе видена | слични
13 копии

САД го почитуваат правото на македонските граѓани на мирно изразување мислења и гледишта и повикаа на воздржаност од секакво насилство на протестите во Скопје, ...
| | веќе видена | слични

САД го признаваат правото на граѓаните мирно да ги изразат своите позиции и ги повикуваат сите да се воздржат од какво било насилство на протестите, истакнале ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Ги охрабруваме нашите пријатели од Северна Македонија да ја искористат можноста и да го отпочнат пристапниот процес со Европската Унија, напиша денеска на ...
| | веќе видена | слични

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
| | веќе видена | слични

Од Белата куќа ја повикаа С. Македонија да ги започне пристапните преговори со ЕУ. Џејк Саливен, советникот за национална безбедност на американскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 126 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ве охрабруваме да ја искористите можноста за почеток на пристапниот процес со ЕУ, рече советникот за национална безбедност на Бајден

Од:
До кого (е-маил):
Порака: