ВМРО-ДПМНЕ и денеска бара оставки, СДСМ ја обвинува опозицијата за рушење на позициите


Македонија никогаш не смее да го потпише протоколот со Бугарија бидејќи со него се вметнуваат сите бугарски барања во преговарачката рамка. Поранешниот ...
| | веќе видена | слични
12 копии

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
| | веќе видена | слични

Францускиот предлог, кој меѓудругото е еден и не постојат два, во ваква форма е неприфатлив, но тоа не значи дека не претставува добра основа врз која може да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Релативизмот, дефетизмот и политичката заслепеност се опасна болест, пишува Ивор Мицковски на социјалните мрежи. „Постојаното повторување на “моментот е сега” ...
| | веќе видена | слични

Претседателот Стево Пендаровски смета дека треба да се прифати францускиот предлог за кревање на ветото на Бугарија и почеток на пристапните преговори на ...
| | веќе видена | слични

„Францускиот предлог го поларизираше општеството. Граѓаните се како во бунило - на кого да му веруваат, која страна да ја фатат?“, вели социологот Илија Ацески ...
| | веќе видена | слични

 За прв пат во нашата историја, 27-те земји членки го потврдуваат македонскиот јазик без фусноти, истакна денеска министерот за надворешни работи Бујар Османи. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 127 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 272 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ и денеска бара оставки, СДСМ ја обвинува опозицијата за рушење на позициите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: