Времето не е сега и никаде не гори за да се потпише ваков лош договор!

Релативизмот, дефетизмот и политичката заслепеност се опасна болест, пишува Ивор Мицковски на социјалните мрежи. „Постојаното повторување на “моментот е сега” ...
| | веќе видена | слични

Сите досегашни знаци укажуваат дека македонските власти, Владата, Собранието, претседателот на државата, ќе го прифатат таканаречениот француски предлог за ...
| | веќе видена | слични

Проширувањето на ЕУ со земјите од Западен Балкан е важно пред се за нас и правилно е да направиме се што треба да направиме Има една едноставна вистина која ...
| | веќе видена | слични

Сојузот на борци – Битола се јави со проглас во јавноста, во врска со случувањата во државата по доставувањето на францускиот предлог за решавање на спорот со ...
| | веќе видена | слични

Борислав Зумбулев, главен уредник на бугарскиот весник „24 часа“, во својата колумна во денешниот број излезе со сугестија што отскокнува од актуелната ...
| | веќе видена | слични

Пишува: Свето Тоевски Нашите „блаженејши братја Болгари“ – неуморни душмани на македонската самобитност, Неговото Великопреосвештенство г.г. Макрон, Неговото ...
| | веќе видена | слични

Македонија и Бугарија ќе бидат единствени две соседни држави во Европа, а можеби и во светот, кои во рок од две децении ќе имаат потпишано три меѓусебни ...
| | веќе видена | слични

Првиот дел од монографијата „Бугарија и Македонија. Историја и политика“, која, како што тврдат бугарските историчари и писатели, ги побива лагите на ...
| | веќе видена | слични

Владимир Милчин пренесува еден од последните написи на неговиот татко Илија Милчин, речиси изгубени во купиштата весници, списанија и книги, посветени главно ...
| | веќе видена | слични

Професорката Дарија Андовска со кратка анализа на бугарските барања кои се прифатливи за апологетите на власта. ,,Гледам дека владарите и застапниците на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 404 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 189 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Утринава во 9 часот на Граничниот премин Деве Баир полициски службеници го лишија од слобода Н.П.С. (34) од Плевен, Република Бугарија. По претходно преземени ...
сите 161 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Времето не е сега и никаде не гори за да се потпише ваков лош договор!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: