Жител на Прилеп осомничен за обид за убиство на поранешната сопруга

Основното јавно обвинителство Прилеп донесе Наредба за спроведување истражна постапка против 47-годишен осомничен за кривично дело – Убиство од член 123 став 2 ...
| | веќе видена | слични
5 копии
3 копии
2 копии

Пожар вчера вечер се случил на Средно Водно. На 23.06.2022 околу 17.47 часот во СВР Скопје, вработен во фирма од Куманово, пријавил дека на Средно Водно, каде ...
| | веќе видена | слични

Несекојдневен случај во кој дошло до физичка пресметка меѓу колеги се случил пред два дена во фирма лоцирана во с. Петровец. Уште поинтересно е што всушност ...
| | веќе видена | слични

На 23.06.2022 околу 13.20 часот во Полициската станица Центар било пријавено дека околу 13.15 часот во стан од зграда на подрачје на Центар, сопственост на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во период кога се решаваше евроинтегративниот процес на државата, Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ ширеа лаги преку кои се обидуваа да ги поткопаат државните ...
сите 664 | | | веќе видена

Во првите три дена од генералниот штрајк во цел јавен сектор платите на огромен број на работници во јавниот сектор кои работат во Градот Скопје, општините или ...
сите 474 | | | веќе видена

Австрискиот канцелар Карл Нехамер смета дека бугарскиот парламент направил пробив со вчерашната одлука „да се откаже од ветото“ за отворање на пристапните ...
сите 415 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама за емисијата „Talking Europa“ на France 24 задржувајќи се на преговорите и самитот во Брисел, вели дека Албанија не е таа што ...
сите 196 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Жител на Прилеп осомничен за обид за убиство на поранешната сопруга

Од:
До кого (е-маил):
Порака: