Бизнис секторот со предлози за ублажување на ценовниот шок


„Во текот на претстојниот период предвидуваме нов пакет антикризни мерки вреден близу 80 милиони евра и тој во овој момент е предмет на анализа и на подготовки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Растот на цените на хранната го вклучи алармот, средби има, мерки се уште нема. Дел од бизнис секторот утрово на средба со министерот за економија. Брифираат ...
| | веќе видена | слични

Владата би можела повторно да ги намали маржите на трговците, за да го намали ценовниот шок. Вакви размислувања за новите мерки им соопштил министерот за ...
| | веќе видена | слични

Брифираат дека се повикани на состанок, по иницијатива на Бектеши, но официјална инфомација за што точно се разговара - нема. Средбата следи откако Бектеши ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поскапувања, поголеми давачки, зголемена сиромаштија и незадоволни работници. Тоа е сликата во која се наоѓаат Македонија и граѓаните во моментов. Цените од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта на СДСМ и ДУИ одби предлогот за намалување на акцизите на горивата за 50% со што покажаа дека им е поважно да го полнат буџетот, наместо да им помогнат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Со потпишување Договор помеѓу Дирекцијата за технолошки индустриски развојни зони и германската компанија НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ и со поставување камен темелник во ...
сите 117 | | | веќе видена

Денеска во периодот од 01.00 до 04.00 часот од страна на полициски службеници од СВР Битола заедно со Одделот за криминалистичка полиција при БЈБ и Одделот за ...
сите 255 | | | веќе видена

Госпоѓо Петрески, министерот за финансии Фатмир Бесими најави даночна реформа среде економска криза, која се најавува дека ќе се продлабочи оваа зима. Што може ...
сите 146 | | | веќе видена

Постојаниот претставник на Русија во меѓународните организации во Виена, Михаил Улјанов, денеска изјави дека Украина мора да ги запре нападите врз нуклеарната ...
сите 289 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Бизнис секторот со предлози за ублажување на ценовниот шок

Од:
До кого (е-маил):
Порака: