Владата подготвува нови потаргетирани антикризни мерки со ребалансот на буџетот


„Во текот на претстојниот период предвидуваме нов пакет антикризни мерки вреден близу 80 милиони евра и тој во овој момент е предмет на анализа и на подготовки ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Ребалансот на Буџетот за 2022 година доаѓа по инвазијата на Русија на Украина, што ги наруши пазарите во Европа, која е наш главен трговски партнер, а кај нас ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Поддршката за граѓаните и економијата со ребалансот не е само 76 милиони евра, кои се предвидени во посебната програма за антикризни мерки. Ребалансот содржи ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими во гостување во Тема на денот, во Дневникот на ТВ Сител истакна дека поддршката за граѓаните и економијата со ребалансот ...
| | веќе видена | слични

Министерот за финансии Фатмир Бесими вечерва изјави дека во законот се ставени како можности намалување на ДДВ-то и акцизата на горивата. -Владата има опција ...
| | веќе видена | слични

Новите мерки за справување со кризата почнуваат веднаш штом ќе биде изгласан ребалансот на Буџетот во Собранието. Мерките се насочени за најкритичните граѓани ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за финнсии, Фатмир Бесими на гостување на „Тв 24“ кажа дека со ребалансот на Буџетот, за кој деновиве се расправа на собраниската Комисија за ...
| | веќе видена | слични

Маржата за бел леб, шеќер и сончогледово масло ќе биде 5 отсто, а за јајца, брашно, макарони и шпагети од тврда пченица, бел ориз и млеко маржата ќе биде 10 ...
| | веќе видена | слични

Со ребалансот на Буџетот се предвидуваат средства за раст на платите од 15 отсто во правосудството, средното и основното образование и детската грижа, 7 отсто ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 324 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 384 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 349 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена

Рускиот претседател Владимир Путин нареди делумна мобилизација на резервистите бидејќи неговата земја се соочува со неуспеси во инвазијата на Украина. Овој ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Владата подготвува нови потаргетирани антикризни мерки со ребалансот на буџетот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: