Експерти: Потребни ни се долгорочни мерки против инфлацијата


Дали замрзнувањето на трговските маржи придонесе за спречување на дополнителниот пад на животниот стандард Купувачите веќе го загубија чекорот со секојдневното ...
| | веќе видена | слични

Високи казни и клуч на врата за нечесните трговци кои со високи маржи се богатат врз грбот на граѓаните. Министерот за економија Бектеши најави нов Закон за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Владата предводена од СДСМ е силно посветена на заштита на стандардот на граѓаните, во време на најголема светска економска криза. Ја ограничивме трговската ...
| | веќе видена | слични

Значително намалување на цените на голем дел од основните прехранбени производи, при што најмногу на оризот – во еден од маркетите дури и за 56 проценти, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

На следната седница на Владата на дневен ред ќе се најде новиот закон за заштита на потрошувачите каде што точно ќе биде регулирано кои се чесни, а кои се ...
| | веќе видена | слични

Ја ограничивме трговската маржа за основните прехранбени продукти. За лебот, шеќерот и сончогледовото масло за јадење се утврдува трговска маржа до пет отсто ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Европската Унија повтори дека референдумите кои се организираа овие денови во повеќе украински области за присоединување кон Русија се нелегални и нема да ...
сите 364 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Браќата на Италија“, предводена од Џорџа Мелони, освои 26 отсто од гласовите на изборите, а нејзината десничарска ...
сите 171 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Гласањето на референдумот за анексија во Украина треба да биде затворено денес, организиран од властите инсталирани од Русија во четири делови на Украина, ...
сите 299 | | | веќе видена

Владината коалиција е стабилна. Нема опасност од губење на мнозинството во Парламентот, изјави денеска премиерот Димитар Ковачевски. Премиерот Димитар ...
сите 125 | | | веќе видена

Поминаа две недели откако во јавноста се појави скандалот со спорниот тендер вреден 136 милиони евра наменети за пречистителна станица во Скопје. Токму тој ...
сите 171 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Експерти: Потребни ни се долгорочни мерки против инфлацијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: