Месната преработувачка индустрија на тенок мраз


2 копии

Одлуката на Владата за замрзнување на маржата на одредени производи со цел ограничување на растот на цените, веднаш даде резултат. Цените на основните ...
| | веќе видена | слични

Директорката на Државниот пазарен инспекторат, Анета Симеска Димоска, за Фактор вели дека таа од своите колеги пазарни инспектори била известена дека трговците ...
| | веќе видена | слични

Сите инспектори од Државниот пазарен инспекторат што беа на работа и не користеа годишен одмор, вчера беа на терен низ маркетите и продавнците во земјава, со ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

По најавите дека со старо новите владини мерки ќе има драстично намалување на цената на дел од основните прехрамбени производи, сликата на терен и денеска ...
| | веќе видена | слични

По најавите дека со старо-новите мерки на Владата ќе има и драстично намалување на цените на дел од основните прехранбени производи, сликата од терен и денеска ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ ги добива одговорите од трите анкетни прашалници кои беа доставени до граѓаните на клучни места со најголема фреквенција на луѓе и тоа, пред ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На евентуална руска употреба на нуклеарно оружје во Украина, НАТО би требало да одговори со конвенционален, но, уништувачки удар. Ова за американската ...
сите 665 | | | веќе видена

Италијанската крајнодесничарска партија „Италијански браќа“, на чело со Џорџа Мелони, на последните избори во Италија освои 26 отсто од гласовите, а нејзината ...
сите 178 | | | веќе видена

Авионот со водачите на сепаратистите слета во Москва, објави на својот Телеграм канал Кирил Стремусов, заменик-шеф на воено-цивилната администрација на ...
сите 324 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Во текот на вчерашниот ден во 14:30 часот на подрачје на Гази Баба, полициски службеници од СВР Скопје го лишиле од слобода е В.Б.(62) од с.Трубарево, Скопско, ...
сите 363 | | | веќе видена

Денеска во 12:15 часот во СВР Тетово пријавено е дека на магистралниот пат Гостивар-Кичево, во близина на Новоселски мост, товарно возило „мерцедес“ со ...
сите 264 | | | веќе видена

Околу 98.000 Руси преминаа во Казахстан во текот на неделата откако претседателот Владимир Путин најави делумна мобилизација на резервисти за да се борат во ...
сите 235 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Месната преработувачка индустрија на тенок мраз

Од:
До кого (е-маил):
Порака: