Зеленски: Русија спроведува „очигледна политика на геноцид“ врз Украинците


Украинскиот претседател Володимир Зеленски во своето обраќање рече дека Русија спроведува „очигледна политика на геноцид“ врз Украинците, но „катастрофалните ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика американските градоначалници да ги прекинат врските со руските градови и да помогнат во обновата на ...
| | веќе видена | слични

Гувернерот на регионот Луганск, Серхиј Хајдаи, изјави дека руските сили ги креваат во воздух мостовите на реката Северски Донецк за да ја спречат Украина да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џо Бајден не ја исклучи можноста Украина да мора да отстапи дел од својата територија на Русија за да ја заврши војната со Москва, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Претседателот на Украина, Владимир Зеленски денеска ги повика градоначалниците на американските градови да ги прекинат побратимските врски со руските градови. ...
| | веќе видена | слични

Украина соопшти дека повторно зазела дел од фабричкиот град Северодонецк, кој е во фокусот на руската офанзива за преземање на источниот регион Донбас, и дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американскиот претседател Џозеф Бајден денеска изјави дека не е загрижен за Тајван, туку е загрижен за Кина.Бајден откри дека е загрижен за активностите на ...
сите 677 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: Русија спроведува „очигледна политика на геноцид“ врз Украинците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: