Подољак: Војната може да трае уште шест месеци


Руската војска уништила втор мост што ги поврзува Северодоњецк и Лисичанск и го бомбардира третиот, изјави гувернерот на Луганск, Серхиј Гајдај. „ Тие сакаат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Украина ја задржа контролата врз хемиската фабрика „Азот“ во Севернодоњецк, во која се кријат стотици цивили, изјави денеска гувернерот на регионот Серхи ...
| | веќе видена | слични
10 копии

-„Азот“ не е блокирана, борбите продолжуваат на улиците до фабриката, изјави Гајдај за украинската телевизија. Гувернерот додаде дека очекува руските сили да ...
| | веќе видена | слични

Подољак додаде дека во моментов околу 90 отсто од загубите во борбите се предизвикани од руската артилерија, која е значително посупериорна во однос на ...
| | веќе видена | слични

Руското гранатирање предизвика огромен пожар во хемиска фабрика во источниот украински град Северодонецк, каде што продолжуваат постојаните борби, изјави ...
| | веќе видена | слични

Руското гранатирање предизвика голем пожар во хемиска фабрика во Северодоњецк додека во градот беснеат непрестајни борби, пишува „Н1“ повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кинеската Народноослободителна армија денеска соопшти дека почнува нови вежби на море и во воздух во близина на Тајван. Најавата уследи еден ден по ...
сите 676 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ е најмалку повикана да зборува за состојбата во културата и за слободата на изразување, велат од партијата на власт. „Токму оваа партија ја нарача ...
сите 110 | | | веќе видена

Израелскиот систем за противвоздушна одбрана познат како „Железната купола“ ги пресретнал речиси сите од околу 1.100-те ракети што биле упатени кон населените ...
сите 198 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 256 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Подољак: Војната може да трае уште шест месеци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: