Зеленски: Русија спроведува „очигледна политика на геноцид“ врз Украинците


Украинскиот претседател Володимир Зеленски во своето обраќање рече дека Русија спроведува „очигледна политика на геноцид“ врз Украинците, но „катастрофалните ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Украинскиот претседател Володимир Зеленски ги повика американските градоначалници да ги прекинат врските со руските градови и да помогнат во обновата на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Гувернерот на регионот Луганск, Серхиј Хајдаи, изјави дека руските сили ги креваат во воздух мостовите на реката Северски Донецк за да ја спречат Украина да ...
| | веќе видена | слични

Зеленски ги повика американските градоначалници и да учествуваат во „најголемиот економски проект на нашето време“ помагајќи да се обнови Украина по војната, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Американскиот претседател Џо Бајден не ја исклучи можноста Украина да мора да отстапи дел од својата територија на Русија за да ја заврши војната со Москва, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Украина соопшти дека повторно зазела дел од фабричкиот град Северодонецк, кој е во фокусот на руската офанзива за преземање на источниот регион Донбас, и дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ченките на НАТО денес ги потпишаа пристапните протоколи за приклучување на Финска и Шведска на воената алијанса. Двете земји ги поднесоа своите апликации во ...
сите 339 | | | веќе видена

Што добива, а што губи Северна Македонија со Францускиот предлог кој е основа за тргање на бугарското вето и отварање на пристапните преговори за членство во ...
сите 648 | | | веќе видена

Сите четири забелешки на ВМРО-ДПМНЕ се веќе инкорпорирани во предлогот, истакнаа вицепремиерот задолжен за европски прашања Бојан Маричиќ и министерот за ...
сите 221 | | | веќе видена

Американската полиција соопшти дека го уапсила осомничениот по 10 часа потрага. Припадниците на пилицијата го лоцирале и опколиле автомобилот на осомничениот, ...
сите 70 | | | веќе видена

Францускиот предлог за деблокада на македонските интеграции во ЕУ, интегрално преведен на македонски јазик, од вчера е објавен на официјалната веб страница на ...
сите 204 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: Русија спроведува „очигледна политика на геноцид“ врз Украинците

Од:
До кого (е-маил):
Порака: