Мајами поведе со 2-1 во финалето на Истокот (ВИДЕО)


6 копии

Екипата на Бостон селтикс рано утрово го совлада Мајами со 100:96 во седмиот натпревар од полуфиналето на НБА-лигата и се пласира во големото финале. Џејсон ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Кошаркарите на Бостон Селтикс изборија пласман во финалето во НБА лигата. Селтикс, во Мајами, ја добија мајсторката против Хит со 100:96. Селтикс за титулата ...
| | веќе видена | слични

Бостон селтикс ќе игра во големото финале на НБА-лигата откако рано утрово триумфира во Мајами против Хит со 100:96 и со 4:3 во победи ја освои титулата првак ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Постигнат е договор за прекин на огнот меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“ (ПИЈ), изјави вечерва за „Ал Кудс њуз“ портпаролот на ПИЈ, Мухамед ал Хинти. ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мајами поведе со 2-1 во финалето на Истокот (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: