Колемишевски: Македонските политичари газат „како по јајца“ за да не го вознемират бугарскиот дух

„Ако договорот меѓу двете влади бил преку Гоце да не се чепка мечката додека спие, мирно поминале и Гоце и мечката“. Така може да се опише генералната слика на ...
| | веќе видена | слични

„Инцидентот со министерот и митрополитот ја разбранува јавноста. Но, оваа хистерија не ја разбирам во контекст на молкот кон јавното и антидржавно дејствување ...
| | веќе видена | слични

Со неподржувањето на Декларацијата за Гоце Делчев од страна на СДСМ, како и низ годините наназад, јасно е дека СДСМ нема никаква идеологија во нивната партија, ...
| | веќе видена | слични

Колку поголем список на желби Бугарите им испоставуваат на Македонците, толку е појасна ситуацијата, оти така на површината ќе излезе сета „нечистотија“ и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Бугарската фондација „Македонија" и нивниот координатор за Албанија, Арнолд Мурати, најавија отпочнување на курс по бугарски книжевен јазик и литература за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Негирањето на македонското малцинство во Бугарија и барањето за внесување на Бугарите во македонскиот Устав, како „конститутивен“ народ, од страна на ...
| | веќе видена | слични

„Досега во име на добрососедството и со цел надминување на разликите, главно од македонска страна беа премолчувани екстремно тврдите, шовинистички и апсурдни ...
| | веќе видена | слични

Бугарите кои живеат во САД собираат потписи во петицијата до Конгресот против „Месец на македонското малцинство“ во САД, пренесува Њуз.бг Потписите ги собира ...
| | веќе видена | слични

ИНТЕРВЈУТО НА БУГАРСКИОТ ПРЕМИЕР ОТВОРИ МНОШТВО ДИЛЕМИ „Неодамнешното интервју на бугарскиот премиер Кирил Петков за британскиот сервис Би-би-си, во кое тој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Почна средбата меѓу премиерот Димитар Ковачевски и лидерот на опозицијата Христијан Мицкоски. Мицкоски во Владата дојде со економскиот тим на ВМРО-ДПМНЕ и се ...
сите 499 | | | веќе видена

Менаџментот на Адора инженеринг доби цврсти гаранции од ЕСМ АД дека во најбрз можен рок, според сите домашни законски прописи ќе почне постапката за ...
сите 271 | | | веќе видена

Данската полиција во текот на викендот добила извештаи за активност на беспилотни летала во близина на полето за гас Роар, во Северно Море, изјави денеска ...
сите 440 | | | веќе видена

Кумот и екс бизнис партнер на премиерот Ковачевски, Горан Паунов е сомничен за лажно спроведен надзор за изградба на нови линии и одржување и реконструкција на ...
сите 151 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 106 | | | веќе видена

Не е време ни за предвремени парламентарни избори, ни за широка владина коалиција, смета политичкиот аналитичар Мухамед Халили, коментирајќи го предлогот на ...
сите 204 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Јавното сообраќајно претпријатие ЈСП - Скопје им должи повеќе од 72 милиони денари на приватните превозници во главниот град. Денеска возачите организираа ...
сите 173 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колемишевски: Македонските политичари газат „како по јајца“ за да не го вознемират бугарскиот дух

Од:
До кого (е-маил):
Порака: