Јануарските пензии пораснаа, порасна и револтот кај пензионерите


Сојузот на синдикати со цел да ја искаже својата сериозна намера дека не отстапува од барањето минималната плата да биде 18.000 денари, утре непосредно пред да ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии
2 копии
4 копии

Дијалогот меѓу социјалните партнери за раст на минималната плата во државата започна на денешната седница на Економско-социјалниот совет. Министерката за труд ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Ангел Димитров од Организацијата на работодавачи смета дека е несериозен предлогот на ССМ за штрајк доколку не бидат задоволени нивните барање за минимална ...
| | веќе видена | слични

Ништо од минималецот од 18.000 денари за работниците. И по повеќе од 3 часа маратонски разговори на Економски-социјалниот совет во Влада не паднал договор за ...
| | веќе видена | слични

Министерката за труд и социјална политика,  Јованка Тренчевска како претседател на Економско- социјалниот совет, пред отворањето на дискусијата се осврна на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1552 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 284 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Јануарските пензии пораснаа, порасна и револтот кај пензионерите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: