Од полноќ ново поскапување на горивата

Дали во следниот период ќе има нови поскапувња или цената ќе паѓа, не знаат ниту од регулаторна комисија, бидејќи како што велат, тоа сепак го одредува ...
| | веќе видена | слични

Бензините повторно поскапеа за македонските граѓани и сега достигнаа европски цени, со единствена разлика што Македонија нема европски стандард.Денеска ...
| | веќе видена | слични

Од денеска на бензинските пумпи се точи гориво по зголемени цени, а откако вчера Регулаторната комисија за енергетика одлучи да ги поскапи горивата од половина ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Од Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) информираат дека е донесена одлука со која се врши зголемување на малопродажните цени на нафтените ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 260 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 841 | | | веќе видена

Во полициската станица во Драчево било пријавено дека на улицата „Малешевска", К.В. (67) од Скопје испукал два куршуми од пиштол и повредил куче, сопственост ...
сите 431 | | | веќе видена

„СДСМ да не молчи и да одговори дали и кои нивни функционери присуствувале и знаеле за средбите на Талат Џафери со лица од Чеченија кои претставуваат ризик за ...
сите 345 | | | веќе видена

Покачувањето на основната камата од страна на централните банки е сигнал за период на повисоки камати и на штедните влогови и на кредитите, што ќе придонесе за ...
сите 166 | | | веќе видена

Украина треба да стане полноправен кандидат за пристапување во ЕУ, наместо да биде дел од т.н. пошироко предворје на ЕУ наречено „европската политичка ...
сите 478 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од полноќ ново поскапување на горивата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: