Горивата со европски цени, СТАНДАРДОТ НЕЕВРОПСКИ – Колку плаќаме во споредба со регионот и земји од ЕУ

Бензините повторно поскапеа за македонските граѓани и сега достигнаа европски цени, со единствена разлика што Македонија нема европски стандард.Денеска ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
4 копии

Комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува анализира дали постои можност да се намали цената на нафтени деривати преку намалување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 757 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 484 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 108 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Горивата со европски цени, СТАНДАРДОТ НЕЕВРОПСКИ – Колку плаќаме во споредба со регионот и земји од ЕУ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: