Цените на горивата удираат врз џебот на граѓаните, од РКЕ велат берзите ја кројат цената

Дали во следниот период ќе има нови поскапувња или цената ќе паѓа, не знаат ниту од регулаторна комисија, бидејќи како што велат, тоа сепак го одредува ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
4 копии

Комисијата за енергетика на ВМРО-ДПМНЕ преку статус на Фејсбук пишува анализира дали постои можност да се намали цената на нафтени деривати преку намалување на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 757 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 484 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 108 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цените на горивата удираат врз џебот на граѓаните, од РКЕ велат берзите ја кројат цената

Од:
До кого (е-маил):
Порака: