Како до пониски сметки за струја

9 копии

Австриската влада објави пакет-помош за граѓаните погодени од наглиот раст на цените на енергијата придружувајќи им се на голем број европски земји што се ...
| | веќе видена | слични

Општините почнаа да се соочуваат со високите сметки за струја, како резултат на енергетска криза. Општина Свети Николе за декември добила сметка за три и пол ...
| | веќе видена | слични

Домаќинствата во Австрија ќе добијат помош од државата, за трошоците за електрична енергија. Владата денеска усвои пакет помош за поддршка на граѓаните во ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Почнаа да пристигнуваат зголемените сметки за струја на адреса на општините и институциите под нивни ингеренции. Градоначалникот на Општина Свети Николе, Дејан ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 8 минути Бизнисмените ги испорачаа првите предлози до новата Влада за подобрување на бизнис климата во земјава. Во фокусот се најболните точки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 381 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 337 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 455 | | | веќе видена

Се зголемуваат тензиите во зоната на одговорност во Западниот воен округ на Русија, а државата презема интензивни мерки за да се спротивстави на тоа, изјави ...
сите 320 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Како до пониски сметки за струја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: