ИНТЕРВЈУ | Антевски: Да се стави крај на судиите ,,трговци-поединци”, да се формира Валутен борд…

Време зa читање: 8 минути Бизнисмените ги испорачаа првите предлози до новата Влада за подобрување на бизнис климата во земјава. Во фокусот се најболните точки ...
| | веќе видена | слични

Изминатиов период сме сведоци на нешто што до сега се нема случено во општина Кичево. Под превезот на енергетската криза, општина Кичево на чело со ...
| | веќе видена | слични

Кога се работи за дигиталната комуникација, честопати се прашуваме дали општиме правилно, како што треба. И соговорниците наши, се разбира. Финото, убавото ...
| | веќе видена | слични

Наместо само надеж, потребна е храбра акција. Потребна е акција, aктивен отпор затоа што моралната и политичката рамнодушност на деморализираните граѓани ќе ...
| | веќе видена | слични

Според Меѓународната организација на трудот, Ковид-19 диспропорционално ги зафати младите од Балканот, предизвикувајќи невработеност, несоодветно образование и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Се чини дека сите чинители во општеството и граѓаните заборавија зошто почна штрајкот на наставниците. Штрајкот на наставниците почна затоа што тие бараа ...
сите 282 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 927 | | | веќе видена

Тие кои имаат полна уста со реторика за интеграции и обвинувања кон другите за Русија, се демаскираа на најскандалозен начин. Во пресрет на 20-годишнината од ...
сите 95 | | | веќе видена

Откако Европската комисија во средата првпат даде рок за одржување на првата меѓувладина конференција со Северна Македонија и Албанија и преговорите со двете ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ | Антевски: Да се стави крај на судиите ,,трговци-поединци”, да се формира Валутен борд…

Од:
До кого (е-маил):
Порака: