[Став] Тирана: Град со лузни од корупцијата со перење пари

Битола е преполна со кучиња скитници. Можат да се сретнат во чопор на Широк Сокак, старата чаршија, по градските паркови, во тревниците на државни институции и ...
| | веќе видена | слични

Михаи Костаче се сеќава кога влегол во својата училница во средното училиште во романскиот главен град Букурешт пред неколку години, со книги и белешки во рака ...
| | веќе видена | слични

Ако до пред некоја година Татјана Стојановска, еко-активистка и вљубеничка на природата редовно одеше на Водно, сега тоа го прави многу поретко. Нејзината ...
| | веќе видена | слични

Тренингот со дрвена пушка пушка ѝ одеше добро на 18 годишната Ана Кукса, додека не се сврти налево, како што нареди тренерот во маскирна униформа. Соученикот ...
| | веќе видена | слични

Меѓународна правна помош е неопходна за предистражната постапка поврзана за кривичната пријава за лиценцата на Балкан Енерџи груп, изјави во интервју за Радио ...
| | веќе видена | слични

Кинескиот министер за надворешни работи Ванг Ји во разговорот со американскиот државен секретар Ентони Блинкен на 27 јануари, ги предупреди Соединетите држави ...
| | веќе видена | слични

„Обвинителството не е селективно, има отворено предмет за висок функционер во Владата, за државен секретар во едно од министерствата, потоа за обвинители, ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот пат кон Европската унија воопшто не е мазен. Земјава која е кандидат за зачленување во унијата од 2005 година, во 2009 првпат доби препорака за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

По средбата на лидерите на помалите партии од владината коалиција ЛДП, ДС и ДОМ со претседателот Стево Пендаровски, претседателот на Либералната партија и ...
сите 250 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

[Став] Тирана: Град со лузни од корупцијата со перење пари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: