Лазаров до премиерите на Бугарија и Македонија: Напишете ја новата економска историја

Претседателот на македонско-бугарската стопанска комора во Македонија, Кирил Лазаров преку писмо се обрати до премиерите на Владите на Бугарија и ...
| | веќе видена | слични

Во вчерашното гостување на Топ Тема, Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески претстави гледишта за соработка меѓу Северна ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Стопанската комора на Северна Македонија, Бранко Азески смета професионалната биографија на новиот бугарски премиер Кирил Петков е фактор ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонско бугарската стопанска комора, Кирил Лазаров бара Гоце Делчев да го славиме на нашата територија, а не по другите западни земји. ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Време зa читање: 6 минути Македонско бугарската стопанска комора е еден од учесниците кои на оперативно ниво ќе бидат вклучени во процесот на враќање на ...
| | веќе видена | слични

Железницата би била за 5 години од сега, а авионската линија за два месеци од сега. На среден и долг рок заради забрзана економска и туристичка размена со ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Стопанската комора ќе ја води Платформата за јавно-приватн дијалог, која ја сочинуваат 4 комори во земјава: Стопанската комора,Стопанската комора за ...
| | веќе видена | слични

Харолд Вилсон,британскиот премиер од 70-тите години, ние „коморџиите“ ќе го запаметиме по неговата легендарна изјава во која рекол:„Подобро е Комората да ја ...
| | веќе видена | слични

Останато

Добро е нашата црква да биде примена во канонско единство како Охридска архиепископија која има вековна историја, но никој нема право да и го одземе правото да ...
сите 589 | | | веќе видена

Одбраната на уапсените во случајот „Делчевски ниви“ поднесе жалба откако доцна синоќа по речиси 8 часа распит, скопскиот Кривичен суд одлучи да го прифати ...
сите 188 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 297 | | | веќе видена

Катастрофа, недостоинствено, срам и брука, тие се зборовите, вели потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ Александар Николоски одговарајќи на новинарско прашање како ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Лазаров до премиерите на Бугарија и Македонија: Напишете ја новата економска историја

Од:
До кого (е-маил):
Порака: