ИНТЕРВЈУ | Лазаров за ,,Локално”: Меѓувладината седница во Софија покажува дека работите повеќе нема да бидат ставани под тепих


Време зa читање: 6 минути Македонско бугарската стопанска комора е еден од учесниците кои на оперативно ниво ќе бидат вклучени во процесот на враќање на ...
| | веќе видена | слични

За оние кои што ги сакаат зимските спортови и снегот ова е најубавиот дел од годината особено оваа, бидејќи снегот барем што се однесува на врнежите на ...
| | веќе видена | слични

Снежната покривка која на Маврово денеска изнесува 39 сантиметри, на Попова Шапка 31 и во Крушево 13, како и добрите услови за скијање ги наполнија домашните ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани сезонава почесто одат на зимување во српските зимски туристички центри, а поретко во бугарските. Од туристичките агенции велат дека голем ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на Македонско бугарската стопанска комора, Кирил Лазаров бара Гоце Делчев да го славиме на нашата територија, а не по другите западни земји. ...
| | веќе видена | слични

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ребалансот на буџетот ќе се најде за многу скоро пред пратениците, јас не очекувам дека ќе биде блокиран, напротив ние како владејачко мнозинство сме ...
сите 351 | | | веќе видена

Во посета на македонското древно светилиште „Свети Јован Крстител”, попознато како Бигорски манастир денеска беше американската амбасадорка Кејт Мери Брнз.На ...
сите 495 | | | веќе видена

Историја, традиција и издржливост на неутралноста: Дали Швајцарија и Австрија ќе станат членки на НАТО?По три месеци војна во Украина, две нордиски членки на ...
сите 814 | | | веќе видена

Навистина е трагично со каков курс и знаење се управуваат финансиите на Република Македонија. Пред само шест месеци од истата оваа говорница, апелиравме, ...
сите 183 | | | веќе видена

Претпоставувам дека премиерот ќе продолжи да бара начини како да ја заобиколи бугарската позиција и со тоа да дозволи РСМ да започне преговори со ЕУ, смета ...
сите 415 | | | веќе видена

По претходно добиени информации дека денеска (22 мај) околу 12.30 часот автомобил „опел корса“ се движел на патеката за пешаци во Градскиот парк во Скопје, ...
сите 116 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ИНТЕРВЈУ | Лазаров за ,,Локално”: Меѓувладината седница во Софија покажува дека работите повеќе нема да бидат ставани под тепих

Од:
До кого (е-маил):
Порака: