Вакцинирајте се со трета доза и не паничете поради омикрон!


5 копии

Oмикрон сојот на коронавирусот досега е потврден во 80 држави во светот. Се појави во Јужна Африка, но многу брзо се прошири во светот. Европскиот центар за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Европската комисија денеска соопшти дека склучила договор со американската фармацевтска компанија Модерна за забрзување на испораката на нејзината вакцина ...
| | веќе видена | слични

Сојот омикрон се реплицира многу побрзо го горните дишни патишта, многу побавно во белите дробови, поради што е позаразен, но и со значително поблаги симптоми ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Шведска ќе бара посетителите од другите нордиски земји да покажат пропусница за вакцинација на границата, бидејќи рестриктивните мерки постепено се засилуваат ...
| | веќе видена | слични

Инфектологот Андреј Трампуж, во клиниката Шарите Берлин, коментирајќи ја ситуацијата со корона вирусот и појавата на омикрон посочува дека новата варијанта ...
| | веќе видена | слични

Повеќе лабораториски студии покажаа дека новиот вид на корона вирусот ја нарушува заштитата на антителата обезбедени од две дози од која било вакцина. Две дози ...
| | веќе видена | слични

Херои на годината според „Тајм“ Никој со сигурност не знае од каде потекнува вирусот што ја предизвика пандемијата на ковид-19. Но кога вирусот излегува од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Наум Стоилковски, Портпарол на ВМРО-ДПМНЕ во своето гостување во „Утрински Брифинг“ зборуваше за најавениот протест на ВМРО-ДПМНЕ кој ќе се одржи на 18 јуни и ...
сите 588 | | | веќе видена

Финска и Шведска утрово и официјално ги поднесоа нивните кандидатури за членство во Северноатлантската Алијанса преку нивните амбасадори во седиштето на НАТО ...
сите 804 | | | веќе видена

Односот на Талат Џафери со вработените во Собранието, со кој тој ги понижува, малтретира и врши мобинг им остава трајни последици врз нивното психичко здравје, ...
сите 273 | | | веќе видена

Неспособната Влада на ДУИ и СДСМ уште еднаш ја покажа својата неспособност, напиша Весна Јаневска, Претседател на Комисија за образование и наука на ВМРО-ДПМНЕ ...
сите 274 | | | веќе видена

Бројот на луѓе кои страдаат од Ковид-19 во Северна Кореја се искачи на речиси 1,5 милиони, а експертите велат дека ќе следи катастрофа во земјата доколку не се ...
сите 212 | | | веќе видена

Денеска (17.05.2022) од страна на полициски службеници од Одделот за криминалистичка полиција, Сектор за недозволена трговија со дрога, оружје и опасни материи ...
сите 295 | | | веќе видена

Синодот на Македонската православна црква – Охридска архиепископија денеска ќе одржи координативна седница, на која ќе биде разгледана одлуката на Српската ...
сите 432 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцинирајте се со трета доза и не паничете поради омикрон!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: