ЕУ постигна договор со Модерна за забрзување на испораката на вакцини


Европската комисија денеска соопшти дека склучила договор со американската фармацевтска компанија Модерна за забрзување на испораката на нејзината вакцина ...
| | веќе видена | слични
15 копии
2 копии

САД Научниците од американскиот воен истражувачки институт „Волтер Рид“ во рок од неколку недели треба да објават дека развиле вакцина што е ефикасна против ...
| | веќе видена | слични

Фармацевтската лабораторија на Астразенека денеска објави дека нејзината антивирусна вакцина „значително“ го зголемува нивото на антитела против сојот омикрон ...
| | веќе видена | слични

Со намалена хоспитализација од 30 до 70 проценти, бранот на омикрон излезе дека е далеку помлак од претходните варијанти и од тоа што се стравуваше. Иако ...
| | веќе видена | слични

Вакцината е дело на Армискиот истражувачки институт од болницата Волтер Рид, и го носи името СПФН (Spike Ferritin Nanoparticle). За сега се завршени тестирања ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 1009 | | | веќе видена

Група граѓани попладнево се собраа пред Владата за да го искажат револтот од модифицираниот француски предлог. Пееја „Едно име имаме“ и извикуваа „Оставка“ и ...
сите 494 | | | веќе видена

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 157 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Со сите мани кои ги има Бугарија има јасна национална стратегија, а клучно е прашањето за Македонија. Конзистентната бугарска политика кон Македонија, уште од ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЕУ постигна договор со Модерна за забрзување на испораката на вакцини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: