ОМИКРОН Е МНОГУ ОПАСЕН ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ДЕЦА: Инфектологот Трампуж тврди дека вирусот ќе ги загрози дури и оние кои се вакцинирани по четири месеци од втората доза


Инфектологот Андреј Трампуж, во клиниката Шарите Берлин, коментирајќи ја ситуацијата со корона вирусот и појавата на омикрон посочува дека новата варијанта ...
| | веќе видена | слични

Генералниот директор на Министерството за здравство, Нехман Аш треба да ја одобри кампањата за вакцинација со четврта доза, а сега се проучуваат податоците од ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство на Израел одлучи да ја оддложи имунизацијата со четвртата доза од вакцината против Ковид-19 за постарите од 60 години, што беше ...
| | веќе видена | слични
6 копии

– Сега интервалот е пет месеци, но од 4 јануари истиот ќе биде намален на четири месеци, а од 31 јануари ќе биде три месеци, изјави австралискиот министер за ...
| | веќе видена | слични
5 копии
повеќе

Останато

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски денеска на прес конференција ги претстави шесте забелешки кои што ВМРО-ДПМНЕ со аргументи ги има ...
сите 441 | | | веќе видена

Македонија е внедрена во погрешна рамка закачена на погрешен ѕид, тој ѕид нè оддалечува од европската перспектива и не се знае кога ќе можеме да ја реализираме ...
сите 519 | | | веќе видена

Скопје е град на соживот, солидарност, во кој нашите сограѓани треба мирно и безбедно да живеат и да се почитуваат, изјави денеска градоначалничката на Град ...
сите 238 | | | веќе видена

„СДСМ најостро го осудува насилството на протестите организирани од ВМРО-ДПМНЕ и проруската Левица и бараме одговорност. Во насилствата пред Собранието ...
сите 332 | | | веќе видена

-Сакам да ве уверам дека и покрај тоа што има хушкачи и луѓе коишто лиферуваат на дневна основа лажни вести сакајќи да ги манипулираат Македонците нема да ...
сите 276 | | | веќе видена

Отпочнување на преговорите или отфралење на предлогот со надеж дека некогаш во иднина ќе добиеме подобар. Што и да биде одлуката за Францускиот предлог, ...
сите 288 | | | веќе видена

Британскиот премиер Борис Џонсон и се обрати на британската јавност поднесувајќи ја својата оставка.На почетокот на своето обраќање Џонсон им се заблагодари на ...
сите 182 | | | веќе видена

Очекувам сите политички партии да бидат на ниво на својата одговорност и да повикаат на мирни протести. Заеднички да го сочуваме достоинството на нацијата, а ...
сите 160 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ОМИКРОН Е МНОГУ ОПАСЕН ЗА НЕВАКЦИНИРАНИТЕ ДЕЦА: Инфектологот Трампуж тврди дека вирусот ќе ги загрози дури и оние кои се вакцинирани по четири месеци од втората доза

Од:
До кого (е-маил):
Порака: