Истражувањата на научниците го создадоа оружјето за борба против пандемијата

Херои на годината според „Тајм“ Никој со сигурност не знае од каде потекнува вирусот што ја предизвика пандемијата на ковид-19. Но кога вирусот излегува од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

САД Научниците од американскиот воен истражувачки институт „Волтер Рид“ во рок од неколку недели треба да објават дека развиле вакцина што е ефикасна против ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Три дози од вакцината на „Астра зенека“ се ефикасни против омикрон-варијантата на коронавирус, соопшти денеска фармацевтската компанија повикувајќи се на ...
| | веќе видена | слични

Фармацевтската лабораторија на Астразенека денеска објави дека нејзината антивирусна вакцина „значително“ го зголемува нивото на антитела против сојот омикрон ...
| | веќе видена | слични

Со намалена хоспитализација од 30 до 70 проценти, бранот на омикрон излезе дека е далеку помлак од претходните варијанти и од тоа што се стравуваше. Иако ...
| | веќе видена | слични

Вакцината е дело на Армискиот истражувачки институт од болницата Волтер Рид, и го носи името СПФН (Spike Ferritin Nanoparticle). За сега се завршени тестирања ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Веднаш по пукањето, на социјалните мрежи се појавија слики и видеа од моментот кога вооружен маж минува низ трговски центар во Данска со пушка преку рамо пред ...
сите 60 | | | веќе видена

Во периодот од 20.30 часот на 03.07.2022 година до 02.30 часот на 04.07.2022 година, за време на одржување на музичка манифестација во Стар Дојран, полициски ...
сите 386 | | | веќе видена

Од наши извори дознаваме дека Владата утре на седница ќе носи одлука за францускиот предлог, рече денеска лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
сите 170 | | | веќе видена

Според локалните власти со автобусот се превезувале околу 20 патници. Спасувачките екипи ги извлекле повредените и ги транспортирале до болница.Се уште не е ...
сите 102 | | | веќе видена

Професори, амбасадори, поранешен претседател на Македонија, Весна од ВМРО и Весна од СДСМ, граѓани обични а исто толку важни... Обединети испраќаат единствена ...
сите 800 | | | веќе видена

Македонско – бугарските преговори и договори не смеат повеќе да бидат тајни, велат од Институтот за демократија и Институтот за европска политика.Тие ...
сите 231 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Истражувањата на научниците го создадоа оружјето за борба против пандемијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: