Омикрон е потврден во 80 држави, за празниците се воведуваат рестрикции


Oмикрон сојот на коронавирусот досега е потврден во 80 држави во светот. Се појави во Јужна Африка, но многу брзо се прошири во светот. Европскиот центар за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Маската од денеска одново се воведува и за надворешните простори во Грција, па така, задолжителна е и на затворено и на отворено, а за прекршување на мерката ...
| | веќе видена | слични

Посетителите што доаѓаат во Грција, освен задолжителниот ПЦР од 72 часа или рапид тест од 24 часа, бидејќи имаме индикации дека кај многумина болеста се ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Италија воведе забрана за за сите новогодишни прослави како дел од заострувањето на мерките за спречување на порастот на инфекциите со Ковид, поради тоа што ...
| | веќе видена | слични

Од утре во Грција ќе има нови мерки и препораки за тестирање и за граѓаните и туристите. Носењето маска повторно станува задолжително и на отворено и на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии
2 копии

Албанскиот технички комитет за справување со пандемијата со Ковид-19, по направената анализа на епидемиолошката состојба во земјата, одлучи постојните ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Од 2017 година па досега нашата борба беше да ја оставиме историјата на теренот на историчарите и токму тоа е целта и на билатералниот Протокол, меѓутоа и на ...
сите 719 | | | веќе видена

Извршниот одбор на СДСМ попладнево на седница го разгледуваше последниот европски предлог на француското претседателство за кревање на блокадата и започнување ...
сите 638 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 89 | | | веќе видена

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 155 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Омикрон е потврден во 80 држави, за празниците се воведуваат рестрикции

Од:
До кого (е-маил):
Порака: