СИНОВАК НЕУПОТРЕБЛИВ ПРОТИВ ОМИКРОН: Минимален процентот на ефикасност и на Фајзер и АстраЗенека


Повеќе лабораториски студии покажаа дека новиот вид на корона вирусот ја нарушува заштитата на антителата обезбедени од две дози од која било вакцина. Две дози ...
| | веќе видена | слични
15 копии
2 копии
4 копии

САД Научниците од американскиот воен истражувачки институт „Волтер Рид“ во рок од неколку недели треба да објават дека развиле вакцина што е ефикасна против ...
| | веќе видена | слични

Фармацевтската лабораторија на Астразенека денеска објави дека нејзината антивирусна вакцина „значително“ го зголемува нивото на антитела против сојот омикрон ...
| | веќе видена | слични

Вакцината е дело на Армискиот истражувачки институт од болницата Волтер Рид, и го носи името СПФН (Spike Ferritin Nanoparticle). За сега се завршени тестирања ...
| | веќе видена | слични

Српскиот микробиолог Миланко Шеклер изјави дека во медиумите не се појавиле важни податоци објавени од производителот на вакцини Спутник, што покажува дека ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 471 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 258 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СИНОВАК НЕУПОТРЕБЛИВ ПРОТИВ ОМИКРОН: Минимален процентот на ефикасност и на Фајзер и АстраЗенека

Од:
До кого (е-маил):
Порака: