Заев со честитка до Шолц: Верувам партнерството помеѓу Германија и Македонија ќе се интензивира и надгради


Премиерот Зоран Заев на неговиот твитер налог упати честитка до новиот канцелар на Германија Олаф Шолц по повод стапувањето на функцијата. -Искрени честитки до ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска во Бундестагот ја претстави програмата на новата коалициска влада, при што посебно внимание посвети на прашањето за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата германска влада составена од социјалдемократите, зелените и либералите, планира да го олесни добивањето германско државјанство, како и повеќекратното ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Имаме многу работа, немаме време за губење, истакна германскиот канцелар Олаф Шолц при денешното, прво обраќање по заклетвата, во Бундестагот. Шолц рече дека ...
| | веќе видена | слични

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека неговата влада ќе ги олесни условите за странските работници да доаѓаат во Германија, ќе ги интегрира и ќе се бори ...
| | веќе видена | слични

Шолц рече дека граѓаните на последните избори се одлучиле за развој и оти развојот треба да успее во услови на пандемија.Презентирајќи ја програмата на новата ...
| | веќе видена | слични

Германскиот канцелар Олаф Шолц денес изјави дека ќе бидат употребени сите средства против екстремното малцинство кое се бори против вакцинацијата. „Она што ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Сообраќајка во центарот на Скопје. Велосипедист е прегазен на булевар Илинден наспроти фонтаната кај Градски парк.Во моментов на местото на несреќата има ...
сите 271 | | | веќе видена

Иако ги насобира своите воени сили во близина на границата со Украина, Русија во неколку наврати изјави дека нема намера да ја нападне Украина.„Ништо не се ...
сите 541 | | | веќе видена

Да се преиспита одлуката второто полугодие да започне со физичко присуство на први февруари, е заеднички став на докторите Злате Мехмедовиќ и Никола Пановски, ...
сите 166 | | | веќе видена

ЈОВЕСКИ И РУСКОВСКА ДОБИЛЕ ЗАКАНИ ПО ЖИВОТ Јавниот обвинител на земјава Љубомир Јовески денеска преку писмено соопштение ја извести јавноста дека во текот на ...
сите 62 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Димитар Ковачевски ја прими амбасадорката на Шведска во нашата земја Кристин Форсгрен Бенгтсон. ...
сите 300 | | | веќе видена

Денеска во Алејата на великаните на загрепските гробишта Мирогој, членовита на семејството и најблиските пријатели и колеги се простија од Аки Рахимовски, ...
сите 167 | | | веќе видена

Руската амбасада во Скопје се огласи со сопствен коментар по изјавите на министерката за одбрана Славјанка Петровска . Амбасадата се спротивставува на ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев со честитка до Шолц: Верувам партнерството помеѓу Германија и Македонија ќе се интензивира и надгради

Од:
До кого (е-маил):
Порака: