Шолц: Новата германска влада ќе ја олесни имиграцијата

Новата германска влада составена од социјалдемократите, зелените и либералите, планира да го олесни добивањето германско државјанство, како и повеќекратното ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Германскиот сојузен канцелар Олаф Шолц сака 80 отсто од луѓето во Германија да бидат вакцинирани до 7 јануари, јави ДПА. Според портпаролот на кабинетот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германската влада, донесе одлука, спортските натпревари, да се одржуваат без присуство на публика. Оваа мерка, изминатите две недели се применуваше само во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека спортските натпревари во земјата од 28 декември ќе се одржуваат без публика поради ширењето на вирусот омикрон ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Македонските компании кои извезуваат во Германија, но се и нивни добавувачи овде, да се подготвуват кон новиот Закон за добавувачи, за да не останат без ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонските компании кои работат како добавувачи за германските инвеститори треба да се придружваат до новиот Закон за добавувачи кој треба да стапи во сила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите македонски компании кои извезуваат во Германија, но и сите наши фирми кои се добавувачи за германските инвеститори што работат овде, од стартот на идната ...
| | веќе видена | слични

Исто така, компаниите треба да го почитуваат и она што е на агендата на Европската Унија, а тоа е „Зелениот договор“ за зашита на животната средина.-Покрај ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Делегацијата на германското стопанство во Македонија, Патрик Мартенс, на брифинг со новинари, изјави дека македонските компании кои работат како ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 434 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 99 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 275 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шолц: Новата германска влада ќе ја олесни имиграцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: