Новата германска влада ќе ја олесни имиграцијата, порача Шолц

9 копии

Германскиот сојузен канцелар Олаф Шолц сака 80 отсто од луѓето во Германија да бидат вакцинирани до 7 јануари, јави ДПА. Според портпаролот на кабинетот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германската влада, донесе одлука, спортските натпревари, да се одржуваат без присуство на публика. Оваа мерка, изминатите две недели се применуваше само во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека спортските натпревари во земјата од 28 декември ќе се одржуваат без публика поради ширењето на вирусот омикрон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ова не е време за масовни новогодишни забави“, рече германскиот канцелар Олаф Шолц по состанокот на федералните и покраинските влади, на кој беа договорени ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Германската влада соопшти дека ги заострува мерките против ширењето на ковид-19 во земјата, кои вклучуваат ограничување на контактите и забрана на масовни ...
| | веќе видена | слични

Германија следната недела ќе ги ограничи приватните собири, ќе ги затвори клубовите и ќе забрани присуство на гледачи на големите јавни настани во обид да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 324 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

Можно е да има уште украински војници во челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол. Ова го вели заменик-началникот на полицијата на Доњецката ...
сите 108 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 330 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новата германска влада ќе ја олесни имиграцијата, порача Шолц

Од:
До кого (е-маил):
Порака: