Шолц во Бундестагот ја претстави програмата на новата германска Влада

9 копии

Германскиот сојузен канцелар Олаф Шолц сака 80 отсто од луѓето во Германија да бидат вакцинирани до 7 јануари, јави ДПА. Според портпаролот на кабинетот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Германската влада, донесе одлука, спортските натпревари, да се одржуваат без присуство на публика. Оваа мерка, изминатите две недели се применуваше само во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Германскиот канцелар Олаф Шолц изјави дека спортските натпревари во земјата од 28 декември ќе се одржуваат без публика поради ширењето на вирусот омикрон ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Ова не е време за масовни новогодишни забави“, рече германскиот канцелар Олаф Шолц по состанокот на федералните и покраинските влади, на кој беа договорени ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Германската влада соопшти дека ги заострува мерките против ширењето на ковид-19 во земјата, кои вклучуваат ограничување на контактите и забрана на масовни ...
| | веќе видена | слични

Германија следната недела ќе ги ограничи приватните собири, ќе ги затвори клубовите и ќе забрани присуство на гледачи на големите јавни настани во обид да го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Автократот од Форино, Талат Џафери не е достоен да го води законодавниот дом. Тој во клучната демократска институција со своето самоволие ги лиши пратениците ...
сите 298 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски на денешната средба со архиепископот охридски и македонски, г.г. Стефан му честитал за мудроста при ...
сите 239 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 198 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Битола поведе постапка против две лица осомничени за кривично дело Напад врз службено лице при вршење работи на безбедноста, а за ...
сите 94 | | | веќе видена

Пратениците од денеска се враќаат во салата број 1, каде ќе користат нова модерна конференциска опрема. Во оваа сала со почеток во 11 часот ќе се одржи новата ...
сите 36 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 200 | | | веќе видена

Патрик Виеира нема да биде казнет за постапката по мечот во Премиерлигата меѓу Евертон и Кристал палас, а симпатизерите на фудбалот во Англија велат дека треба ...
сите 36 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шолц во Бундестагот ја претстави програмата на новата германска Влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: