Шолц во Бундестагот: Мора да се поедностави добивањето државјанство

Германскиот канцелар Олаф Шолц денеска во Бундестагот ја претстави програмата на новата коалициска влада, при што посебно внимание посвети на прашањето за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Во оваа транзиција сега е потребно Европската Унија да покаже лидерство за да се постигне глобална зелена обнова, велат Микеле Болоња и Пастора Валеро за ...
| | веќе видена | слични

Македонските компании кои извезуваат во Германија, но се и нивни добавувачи овде, да се подготвуват кон новиот Закон за добавувачи, за да не останат без ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Македонските компании кои работат како добавувачи за германските инвеститори треба да се придружваат до новиот Закон за добавувачи кој треба да стапи во сила ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сите македонски компании кои извезуваат во Германија, но и сите наши фирми кои се добавувачи за германските инвеститори што работат овде, од стартот на идната ...
| | веќе видена | слични

Исто така, компаниите треба да го почитуваат и она што е на агендата на Европската Унија, а тоа е „Зелениот договор“ за зашита на животната средина.-Покрај ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Делегацијата на германското стопанство во Македонија, Патрик Мартенс, на брифинг со новинари, изјави дека македонските компании кои работат како ...
| | веќе видена | слични

Вети и побрз пат до германскиот пасош, „Зад нас имаме 250 години во кои нашиот просперитет се засноваше на горење јаглен, нафта и гас. Сега имаме 23 години ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ниту во еден член од Деловникот не е предвидено да се бара затворање на вратите од Собранието за да се преброи бројот на пратеници за пријавување за збор по ...
сите 434 | | | веќе видена

Осум дена пред осумнаесетгодишникот Салвадор Рамос да го изврши масакрот во училиштето во Тексас и да убие 19 деца и двајца учители, производителот на пушката ...
сите 208 | | | веќе видена

И покрај тоа што владата се фали дека има номинален раст на платите и кажува дека единствена економска мерка и стигнале над 30.000 денари, но ако имаме ...
сите 275 | | | веќе видена

При денешната посета на општина Гази Баба во рамките на активноста „Промените се случуваат, секогаш со народот“, претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ...
сите 99 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Шолц во Бундестагот: Мора да се поедностави добивањето државјанство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: