Научници децидни: Три пати поголем ризик од реинфекција со Омикрон

9 копии

Белгискиот кризен штаб за Ковид-19 на прес конференција соопшти дека се очекува сојот омикрон на коронавирусот да стане доминантен во јануари или февруари, ...
| | веќе видена | слични

Омикрон сојот на коронавирусот е 4,2 пати позаразен во раната фаза во однос на делта сојот, покажува студијата на јапонските научници кои го советуваат ...
| | веќе видена | слични

Сојот омикрон, иако се уште не е потврден во земјава, стручните лица предупредуваат дека “веќе тропа на вратата“ и прашање на време е кога ќе официјално ќе ...
| | веќе видена | слични

КОВАКС-глобалната мрежа за распределба на вакцините против корона вирусот има потреба од нови правила на долг рок за да се спречи натрупување на големи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Израел одлучи да ги продолжи за уште 10 дена строгите ограничувања за патување, вклучително и забрана за влез на странски државјани, во обид да го запре влезот ...
| | веќе видена | слични

Портпаролот на кризниот штаб, Стивен Вангихт, изјави дека за сега во Белгија омикрон сојот претставува еден до два отсто од сите заболени од Ковид-19 но дека ...
| | веќе видена | слични

Израел денеска ја продолжи забраната за влез на туристи за уште 10 дена поради страв од ширење на нова варијанта на коронавирус, омикрон. Постојните мерки ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делчевецот Васко Панчовски кој го извади светиот крст од водите на река Брегалница за празникот Водици уште еднаш ја покажа својата хуманост на дело. Како што ...
сите 306 | | | веќе видена

Претседателот на Владата, Димитар Ковачевски, денеска се сретна со Росана Дуџак, постојана координаторка на Обединетите нации (ОН) во Македонија. На средбата ...
сите 341 | | | веќе видена

„Естонија, Летонија и Литванија и нивните сојузници работат заедно за брзо предавање на безбедносната помош на Украина“, се вели во соопштението. Естонија ќе ...
сите 364 | | | веќе видена

Претседателот на Демократскиот сојуз и пратеник, Павле Трајанов, во гостувањето во емисијата „360 степени“ на ТВ Алсат рече дека три месеци е идеален рок за ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Научници децидни: Три пати поголем ризик од реинфекција со Омикрон

Од:
До кого (е-маил):
Порака: