Израел стравува од ширење на сојот омикрон, ги продолжува мерките за уште 10 дена


Израел денеска ја продолжи забраната за влез на туристи за уште 10 дена поради страв од ширење на нова варијанта на коронавирус, омикрон. Постојните мерки ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Германија се соочува со огромен петти бран на пандемијата на коронавирусот предизвикана од варијантата омикрон, што ќе го стави здравствениот систем под ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Научното списание „Бритиш медикал журнал“ ги објави најчестите симптоми на заразата со омикрон. Податоците за најчесто пријавените симптоми на омикрон се ...
| | веќе видена | слични

 Глобалното тело соопшти и дека вакцина на АстраЗенека комбинирана со мРНА вакцините може да се користат и по првичната доза на инактивираната вакцина на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пред само неколку недели, експертите за заразни болести предвидоа дека земјите ќе почнат да ја сузбиваат пандемијата на коронавирус во 2022 година, откако ги ...
| | веќе видена | слични

Истакнатиот британски виролог и предавач на Универзитетот во Кембриџ, д-р Крис Смит, тврди дека историјата и биологијата можеби имаат одговори во полза на оваа ...
| | веќе видена | слични

Научното списание Бритиш медикал џурнал ги објави најчестите симптоми при инфекција со омикрон. Податоците за најчесто пријавените симптоми на омикрон се ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што до Нова Година не делат неполни две недели, засега не се најавуваат нови рестриктивни мерки за заштита од новиот сој на Ковид-19 наречен ...
| | веќе видена | слични

Јужноафриканскиот министер за здравство, Џо Фахла, денеска изјави дека владата верува дека вакцините и претходното прележување на Ковид-19 придонесуваат за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

РУСКАТА ПРАВОСЛАВНА ЦРКВА СО РЕАКЦИЈА НА ОДЛУКАТА НА СПЦ: Поддржуваме-надминат е долготраен црковен раскол Руската православна црква ја поздравува одлуката на ...
сите 534 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски се обрати на свеченоста по повод 9 Мај – Денот на победата над фашизмот и Денот на Европа, што се одржа во дворот на Владата. var ...
сите 68 | | | веќе видена

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг Ун и нареди на војската да ја стабилизира дистрибуцијата на лекови за коронавирус во главниот град Пјонгјанг, каде за само ...
сите 155 | | | веќе видена

Откако вечерва во Кавадарци ракометарите на Вардар ја освоија 15-татат куп-титула во клупската историја, навивачите на „црвено-црните“, популарните „Комити“ ...
сите 122 | | | веќе видена

Инфлацијата во Македонија излезе од контрола заради неспособноста на власта на СДСМ и ДУИ. Рекордна двоцифрена инфлација од 10,5%, како што немало во ...
сите 149 | | | веќе видена

„Зборував со Дмитро синоќа“, вели Хана Науменко, свршеницата на Дмитро Данилов (29). Врската била ужасна, па парот комуницирал преку СМС. „Тој напиша дека им ...
сите 162 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, денеска пред медиумите рече дека една од блокадите на најголемата опозициска партија во Собранието ќе биде и ...
сите 59 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Израел стравува од ширење на сојот омикрон, ги продолжува мерките за уште 10 дена

Од:
До кого (е-маил):
Порака: