Боцевски: Заев прави театар со заминувањето, СДСМ е политичко крило на неговите фирми


Аналитичарот и поранешен функционер, Ивица Боцевски, во гостувањето на ТВ21 изнесе теза дека оставките на Зоран Заев од премиерската и од лидерската функција ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи – Зејди, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 го оцени како „лоша авантура“ неодамнешниот обид за рушење ...
| | веќе видена | слични

Првиот што се пишмани во врска со иницијативата за интерпелација на Владата на Заев, пратеникот Скендер Реџепи-Зејд од Алтернатива, го оцени својот и обид на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Имаше изјава дека и нудел пари на некоја пратеничка, која после тоа го одбила… Заев после тоа го демантираше, неговите изјави не може да ги земете сериозно, ...
| | веќе видена | слични

Драган Ковачки вечерва гостуваше во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21. Ковачки, меѓудругото говореше за тоа дали е можно лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични

Екс пратеникот на СДСМ Павле Богоевски и шеф на партискиот институт Прогрес во контекст на случајот Момироски кој се гони кривично од Агенцијата за разузнавање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, при вчерашната посета на општина Ресен, одговараше на новинарско прашање поврзано со активната блокада и ...
сите 392 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 285 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Татко си го однел малолетниот син во полициска станица откако ранил друг малолетник со нож. - На 18.05.2022 во 15.00 часот во СВР Тетово било пријавено дека во ...
сите 292 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска се обрати на затворањето на 11-то издание на самитот на „Македонија 2025“, на кое годинава во фокусот беа забрзаната ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Боцевски: Заев прави театар со заминувањето, СДСМ е политичко крило на неговите фирми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: