Боцевски: Заев прави театар со заминувањето, СДСМ е политичко крило на неговите фирми


Аналитичарот и поранешен функционер, Ивица Боцевски, во гостувањето на ТВ21 изнесе теза дека оставките на Зоран Заев од премиерската и од лидерската функција ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот на Алтернатива, Скендер Реџепи – Зејди, вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ на ТВ21 го оцени како „лоша авантура“ неодамнешниот обид за рушење ...
| | веќе видена | слични

Првиот што се пишмани во врска со иницијативата за интерпелација на Владата на Заев, пратеникот Скендер Реџепи-Зејд од Алтернатива, го оцени својот и обид на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

„Имаше изјава дека и нудел пари на некоја пратеничка, која после тоа го одбила… Заев после тоа го демантираше, неговите изјави не може да ги земете сериозно, ...
| | веќе видена | слични

Драган Ковачки вечерва гостуваше во дебатниот магазин „Клик Плус“ на ТВ21. Ковачки, меѓудругото говореше за тоа дали е можно лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Додека едни предупредуваат дека идејата носи ризик од влез на радикални политичари во парламентот, други сметаат дека таа ќе предизвика инфлација на нови листи ...
сите 542 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Скопје синоќа изврши увид на местото на тешка сообраќајна несреќа во близина на трговскиот центар „Сити мол“ ...
сите 99 | | | веќе видена

– Британската министерка за надворешни работи Лиз Трас денеска ја повика Русија, пред состанокот на шефовите на дипломатиите на САД и Русија, да ги смири ...
сите 406 | | | веќе видена

-ВМРО-ДПМНЕ нема добиено покана од Владата да има претставници во работните групи со Бугарија, а доколку и добие покана опозициската партија нема да учествува ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Боцевски: Заев прави театар со заминувањето, СДСМ е политичко крило на неговите фирми

Од:
До кого (е-маил):
Порака: