Реџепи: Ова мнозинство ќе го истера цел мандат до 2024

Изборите им беа за прогресивност, добија клоца. Купувањето пратеници за ново мнозинство им беше за датум и ЕУ, добивме клоца. Кога не добивме ни едно - ни ...
| | веќе видена | слични

Се уште опстојувам во моето убедување за европска Македонија и со мојата одлука допринесов да имаме стабилно мнозинство во Парламентот без никакви политички ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Кастриот Реџепи за Фокус изјави дека се наближува денот кога ќе добиеме датум за започнување на преговори со ЕУ, можеби уште во јануари. -Се уште ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Новата владина коалиција беше направена под изговорот дека на Македонија ѝ е потребна стабилна власт, поради позитивните сигнали од Софија и Брисел по ...
| | веќе видена | слични

И покрај тоа што Бугарија ја потврди својата позиција и остана блокадата за Македонија, пратеникот Кастриот Реџепи тврди дека е блиску е денот кога ќе дојде ...
| | веќе видена | слични

Сакавме да дадеме додадена вредност на ова влада во овие клучни монементи за државата да помогнеме околу здравствената и енерегетската криза и за решавење на ...
| | веќе видена | слични

Со нашето влегување на владата сакавме да помогнеме кон енергетската, здравствената криза, додаде тој.На прашањето дали Беким Сали ќе биде новиот министер за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ВМРО-ДПМНЕ ги користи сите можнистите и механизмите на делување кои и стојат на располагање на опозицијата, како што се блокадите во Собранието, излегувањето ...
сите 389 | | | веќе видена

Бороците од челичарницата „Азовстал“ во украинскиот град Мариупол, завршија во поранешна затворска колонија која е под контрола на руската армија. Украинската ...
сите 259 | | | веќе видена

Премиерот Ковачевски оцени дека иако СОНК донесе одлука да оди во штрајк тој дијалог не беше прекинат и се потврди дека нашата држава има институции и законски ...
сите 292 | | | веќе видена

Андреј Петров член на ИО и поранешен пратеник на СДСМ во емисијата 24 анализа потенцираше дека доообјаснувањето на Макрон во врска со пристапните реговори е ...
сите 438 | | | веќе видена

Според информациите кои се појавија на фан страната посветена на Еурофарм Пелистер, Шпанецот Даниел Гордо ќе биде наследникот на Жељко Бабиќ на клупата на ...
сите 92 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Реџепи: Ова мнозинство ќе го истера цел мандат до 2024

Од:
До кого (е-маил):
Порака: