ПОЛИТИЧКА „ТУРСКА СЕРИЈА“ СО ОСТАВКАТА: Од ДУИ аирлија за изборот на нов партиски лидер на СДСМ, ама Зоран Заев да остане премиер

Во исчекување на окрупнување на парламентарното мнозинство, во владејачката СДСМ почна постапката за кандидирање за претседател на партијата, откако ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот јазик и идентитет, македонската историја и култура треба да бидат заштитувани и одбранети не само само во однос на Бугарија. Погрешен е фокусот во ...
| | веќе видена | слични

Оној кандидат кој ќе ја добие довербата од членовите на Социјалдемократскиот сојуз ќе треба да биде и премиер.Стандардна е процедурата ако сте лидер на ...
| | веќе видена | слични

„Изгледа дека целосно згаснаа надежите дека ќе се надмине спорот со Бугарија и оти Македонија ќе добие датум за почнување на преговорите со Европската Унија. ...
| | веќе видена | слични

Фросина Ременски, Димитар Ковачевски, Властимир Алексовски, Јован Деспотовски и Миле Зечевиќ, овие петмина имаат амбиции да го водат СДСМ во следните четири ...
| | веќе видена | слични

„Резултатите од локалните избори апсолутно ги оправдуваат барањето и притисокот на ВМРО-ДПМНЕ да се оди на предвремени парламентарни избори. Тие избори би биле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

-Неговото однесување говори за неговиот карактер, говори за него, она кое е негово однесување така и ќе биде перцепиран , немојте да мислите дека и оние кои му ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Прво доцна доаѓате, мислам дека требаше вие да побарате да дојде овде одамна. Дојдовте инспирирано од господинот Петков бидејќи тој веднаш побара пред ...
сите 249 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 116 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 217 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 155 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 299 | | | веќе видена

Ова го соопшти Елисејската палата по состанокот на двајцата претседатели „претседателот Путин не изрази никаква офанзивна намера. Тој јасно кажа дека не бара ...
сите 603 | | | веќе видена

Владејачките партии во парламентот се задоволни од работата на владата на Кирил Петков за напредокот во односите со Република Северна Македонија (РСМ), а ...
сите 245 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ПОЛИТИЧКА „ТУРСКА СЕРИЈА“ СО ОСТАВКАТА: Од ДУИ аирлија за изборот на нов партиски лидер на СДСМ, ама Зоран Заев да остане премиер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: