(ВИДЕО) Се јави „осмиот патник“ Шади Салех: Грешка во чекирање ми го спаси животот


Среќа или судбина го спаси 30 годишниот Џафер од автобуската катастрофа во Бугарија. Погрешно товарени куфери е клучниот момент тој да остане жив. Наместо во ...
| | веќе видена | слични

Дамир Османов во несраќата со автобусот на „Беса транс“ ги изгубил сопругата и ќерката. Тој не ја крие болката што му ја предизвикала оваа голема трагедија. ...
| | веќе видена | слични

Посмртните останки на 45те загинати во автобуската несреќа во Бугарија денеска со два воено транспортни авиони на бугарската армија беа донесени на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Првиот од двата воено-транспортни авиони кои треба да ги донесат посмртните останки на 45-те патници кои трагично го загубија животот во автобуската несреќа во ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарската „БТВ“ објави дека момче по име Енес не се качило во опожарениот автобусот на „Беса транс“ и решило да патува за Инстанбул со друга туристичка ...
| | веќе видена | слични

Адем Суат, Пајазитовски Пајазит и Сабри си ги отворија душите и јавно проговорија за несреќата со изгорениот автобус во која нивни најблиски ги загубија ...
| | веќе видена | слични

Најпрвин, сакам да изразам сочувство до семејствата на жртвите“, ја почнува атлетичарката Дрита Ислами својата приказна за искуството со патувањето со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Настани и личности кои ја одбележаа оваа недела. Првата меѓувладина заедничка седница меѓу Северна Македонија и Бугарија која се одржа во Софија и средбата ...
сите 479 | | | веќе видена

Д-р Андон ЧИБИШЕВ Во серија неколку погрешни и неразбирливи одлуки на надлежните институции во последните два дена. Се намалуваат деновите за изолација кај ...
сите 213 | | | веќе видена

Пожарот кој попладнево избувна во објект на улицата позната како „Пластичарска“е изгаснат. Територијалната противпожарна единица на Град Скопје интервенирала ...
сите 114 | | | веќе видена

Како што јави дописникот на МИА од Вашингтон, на брифингот за новинарите министерот за одбрана Лојд Остин ја опиша напнатата подготвеност на руските ...
сите 669 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести одлучи, а владата прифати, времетраењето на изолацијата да биде седум дена.Новата одлука за кратење на периодот на изолација ќе ...
сите 144 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски денеска се сретна со грчкиот амбасадор во земјава Русос Кундурос, кој му ја пренесе силна и недвосмислена поддршка од Грција и ...
сите 201 | | | веќе видена

Јавен обвинител од Основното јавно обвинителство Гостивар поднесе обвинителен предлог против едно лице за кривично дело – тешки дела против безбедноста на ...
сите 287 | | | веќе видена

„Во Загреб нема кварт каде Аки не беше во некој изнајмен стан, се дружеше во секој кварт. Притигна на станица со една торба и сега почива во Алејата на ...
сите 200 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

(ВИДЕО) Се јави „осмиот патник“ Шади Салех: Грешка во чекирање ми го спаси животот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: