ФАКТОР НА ДЕНОТ: Бугарските обвинители информираа за 44 загинати, се споменува преживеан патник со арапско потекло

СТАНУВА ЗБОР ЗА 44 ЖРТВИ Локалните обвинители од местото каде што се запали автобусот на денешната прес-конференција фрлаат нова светлина на случајот - тврдат ...
| | веќе видена | слични

Кај нив биле пронајдени и одземени предмети кои потекнуваат од кривичното дело – пари, банкарски картички, лични документи на оштетени граѓани и две тетратки ...
| | веќе видена | слични
7 копии

ОВР Струга поднесе кривична пијава против 43-годишниот С.Р. од Струга, поради постоење основи на сомнение за сторени кривични дела „загрозување со опасно ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Четириесет и тригодишен стружанец позитивен на ковид-19 отишол во обложувачница каде што со остар предмет го нападнал тамошниот вработен, соопшти СВР Охрид. ...
| | веќе видена | слични

Уапсени се двајца лихвари од Штип. Тие давале заеми на социјално загрозени семејства, наплатувајќи им за тоа енормно високи камати. За ова информираше ...
| | веќе видена | слични
6 копии

По преземени мерки и активности, полициски службеници од Отсекот за економски криминал при СВР Штип вчера ги лишиле од слобода Е.Ј.(39) и С.Ј.(45), од Штип, ...
| | веќе видена | слични

Полицијата во Штип приведе две лица за кои постои сомнение дека се занимавале со лихварство - давале пари на заем со усни и писмени договори со побарување ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

– На оваа седница предлагам оваа ставка да се зголеми на 3,5 милиони денари, со цел да се излезе во пресрет на семејствата на загинатите и повредените од ...
сите 300 | | | веќе видена

Операционализирани чекори за враќање на социјалдемократијата кон изворните корени – работничките и синдикалните движења и организации, правата на работниците, ...
сите 370 | | | веќе видена

Барселона од Лигата на шампионите се происти во групната фаза целосно неочекувано. Во група со Баерн, Бенфика и Динамо Киев Каталонците освоија само седум бода ...
сите 106 | | | веќе видена

Германија ќе продолжи да се спротивставува на плановите на Франција да ја категоризира нуклеарната енергија како „зелена“, соопшти денеска германската ...
сите 170 | | | веќе видена

На форумот се обратија повеќе сенатори и конгресмени од САД, како и голем број на тематски експерти. Домаќин е поранешниот конгресмен Роберт Питинџер, а на ...
сите 210 | | | веќе видена

Претсеадтелот на Собранието Талат Џафери денеска упати честитка до православни верници на Македонската православна црква – Охридска архиепископија, граѓани на ...
сите 112 | | | веќе видена

Задолжителната вакцинација е драстична мерка, но е неопходна за заштита од Ковид-19 и новите соеви кои земаат сè поголем замав, вели за д-р Злате Мехмедовиќ ...
сите 49 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ФАКТОР НА ДЕНОТ: Бугарските обвинители информираа за 44 загинати, се споменува преживеан патник со арапско потекло

Од:
До кого (е-маил):
Порака: