МВР САНКЦИОНИРА: Вчера казнети 161 возач во Скопје, 10 за неатестирани фолии во возилата


На територија на Град Скопје вчера санкционирани се 44 возачи кои возеле побрзо од дозволеното и 20 возачи кои немале возачка дозвола. Министерството за ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Осум неисправни возила, од кои три во Тетово и пет во Гостивар, откриле и санкционирале полициски службеници на СВР Тетово во акциската контрола на техничката ...
| | веќе видена | слични

МВР информира дека на територија на СВР Тетово биле санкционирани 8 автобуси и комбиња поради техничка неисправност на возилата, при што 6 од нив имале ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Денеска (1.12.2021) од 8 до 11 часот, полициски службеници на СВР Тетово спроведоа акциска контрола на техничката исправност на возила што вршат jавен превоз ...
| | веќе видена | слични

Шест од санкциоираните возила, по три од Тетово и Гостивар, имале неисправни сопирачки. Едно возило од Гостивар било со неисправен уред за управување, а едно ...
| | веќе видена | слични

Од Министерството за внатрешни работи информираат дека при контрола на територија на СВР Тетово се откриени и казнети осум неисправни возила за јавен превоз на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

СВР Куманово денеска спроведе засилена акциска контрола на автобуси, возила кои вршат јавен превоз на патници на подрачјето на патиштата во североисточниот ...
| | веќе видена | слични

Од вчера, голем дел од автобусите на приватните превозници во Скопје не возат бидејќи се испратени на технички преглед. Од 25 автобуси кои биле контролирани, ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Во текот на вчерашниот ден (30.11.2021) Министерството за внатрешни работи спроведе зајакната акциска контрола на територијата на Република Македонија за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
повеќе

Останато

-Значи Владата не ги прифати мерките на Филипче за задолжителна вакцинација на лекарите и вработените во администрација!!!Да појасниме, со вакцинацијата се ...
сите 271 | | | веќе видена

Како што информира Автомотосојузот на Македонија, сообраќајот на државните патишта се одвива непречено по наместа влажни коловози .Од АМСМ предупредуваат дека ...
сите 121 | | | веќе видена

Селекторот на фудбалската репрезентација, Благоја Милевски, рече дека Македонија не е аутсајдер на натпреварот против Италија откако беа објавени резултатите ...
сите 154 | | | веќе видена

Мохамед Салах игра во фантастична форма оваа сезона и е еден од фудбалерите кои се во најдобра форма во последните неколку месеци. Англија Многу прав крена ...
сите 264 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

МВР САНКЦИОНИРА: Вчера казнети 161 возач во Скопје, 10 за неатестирани фолии во возилата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: